Ślub to zawsze wielkie i przełomowe wydarzenie w życiu każdego człowieka. Ceremonia cywilna jest równie ważna jak ślub w obrządku kościelnym, ale przyjęło się powszechnie, że na tę okoliczność wybieramy nieco skromniejsze kreacje niż na ślub, który ma się odbyć w świątyni.

Nie oznacza to jednak, że istniej jakiś odgórny zakaz dotyczący wyboru wymarzonej sukni ślubnej. Jeśli panna młoda pragnie w tak ważnym dla siebie dniu wyglądać modnie, pięknie i marzy o tradycyjnej sukni, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką właśnie sobie sprawiła. Wart jednak wówczas przemyśleć fason i krój. Na ceremonię cywilną wybieramy raczej mniej okazałe suknie niż te o fasonie księżniczki, z mocno rozkloszowaną spódnicą.

Oczywiście suknie na ślub cywilny wcale nie muszą być kupowane w salonie ze stricte ślubnymi kreacjami. Równie dobrze sprawdzą się w tej roli sukienki ze zwykłej sieciówki lub sklepu. wystarczy wybrać odpowiedni model. Ślub wymaga jednak przestrzegania pewnych reguł. Kreacja powinna być przede wszystkim elegancka. Raczej nie sprawdza się e tych okolicznościach sukienki typowo letnie i zwiewne, bo mogą za bardzo kojarzyć się z letnimi plażówkami. Warto zatem postawić na nieco lepsze jakościowo materiały. Lepiej zrezygnować z sukienek bardzo obcisłych i tych króciutkich o fasonie mini.

Na ślub cywilny można również założyć elegancki garnitur ze spódnicą bądź spodniami. Niekoniecznie trzeba stawiać na czystą biel. Świetnie sprawdzi się kolor kremowy, beżowy, szary, łososiowy czy pudrowy róż. I każdy inny rozbielony kolor, który nie jest zbyt intensywny.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *