Oczekując na dziecko poświęcamy wiele czasu na kompletowanie wyprawki. Przedmiotów, które musimy zakupić jest wiele, warto jednak dokładnie przemyśleć każdy zakup, aby sprzęt dawał nam komfort i bezpieczeństwo.

Oprócz wózka, łóżeczka, czy fotelika samochodowego, trzeba zaopatrzyć się w przedmioty ułatwiające codzienną pielęgnację maluszka, takie jak wanienki czy przewijaki dla niemowląt. Przewijak jest elementem jednocześnie funkcjonalnym i dekoracyjnym. W sklepach znajdziemy szeroki wybór tego rodzaju przedmiotów. Na który się zdecydować? W wyborze najważniejsze jest, aby kierować się bezpieczeństwem dziecka. Możemy zdecydować się na stabilną komodę z przewijakiem lub zajmujący mniej miejsca stolik. Sprawdźmy przede wszystkim, czy przewijak się nie chwieje oraz czy nie jest za twardy.

Weźmy też pod uwagę, że nasza pociecha będzie szybko rosła. Przewijak powinien mieć więc odpowiednie wymiary, aby nie była konieczna jego szybka wymiana. Pamiętajmy także o naszym kręgosłupie. Przewijaki dla niemowląt powinny mieć wysokość, która umożliwi nam przewinięcie dziecka bez narażenia na dolegliwości ze strony kręgosłupa. Przewijak nie powinien być zbyt niski i wymuszać na nas przyjmowanie niewygodnej pozycji. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup komody z przewijakiem. Przy przewijaniu i przebieraniu niemowlęcia potrzebne nam będą różne przedmioty, takie jak pieluchy, kosmetyki, grzebyk, ubranka, chusteczki i inne przedmioty. Komoda z szufladami i wygodnymi przegródkami pozwoli dobrze zagospodarować przestrzeń, a dobra dostępność potrzebnych przedmiotów znacznie ułatwi nam przewijanie dziecka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *